چنانچه در زمان پرداخت سفارش درون درگاه بانکی به مشکل برخوردید لطفا باپشتیبانی فروشگاه تماس حاصل فرمایید. (۰۹۱۰۹۸۰۳۹۶۸)

چنانچه در زمان پرداخت سفارش درون درگاه بانکی به مشکل برخوردید لطفا باپشتیبانی فروشگاه تماس حاصل فرمایید. (۰۹۱۰۹۸۰۳۹۶۸)

جستوجو محصولات...
Generic filters
فیلتر براساسنمایانی محصول
exclude-from-catalog
exclude-from-search
featured
rated-1
rated-2
rated-3
rated-4
rated-5
جستوجو محصولات...
Generic filters
فیلتر براساسنمایانی محصول
exclude-from-catalog
exclude-from-search
featured
rated-1
rated-2
rated-3
rated-4
rated-5

بهترین مایع ویپ با VG بالا در سال 2023 کدامند؟

sample74
بهترین مایع ویپ با VG بالا در سال 2023 کدامند؟
مرداد 25, 1402

اگر جزو افرادی هستید که از کیت ساب اهم یا دستگاه‌های DTL (Direct To Lung) برای ویپینگ استفاده می‌کنید، مایع ویپ با VG بالا گزینه خوبی برایتان است. VG بالا سبب ایجاد بخارهای غلیظ‌تر و بیشتر می‌شود و افراد میتوانند بخاردهی بیشتری را با آن تجربه نمایند. در ادامه مطلب با نقش و تاثیرات VG در مایع ویپ بیشتر آشنا شده و به چند مورد از بهترین مایعات ویپ با ویجی بالا در سال 2023 اشاره خواهیم داشت.

مهمترین مواد تشکیل دهنده مایع ویپ یا جویس

مایعات ویپ یا همان جویس‌ها، از چندین ماده مختلف ساخته می‌شوند که عبارتند از:

 • ویجی یا گلیسیرین گیاهی: VG در هر مایع ویپی وجود دارد و یک ماده شیرین با قوام بالا به حساب می‌آید.
 • پیجی یا پروپیلن گلیکول: این ماده نیز در کنار ویجی به صورت ترکیبی به کار می‌رود و در ضربه زدن به گلو یا ایجاد حس تندی در گلو نقش زیادی دارد. PG در صنایع غذایی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و نسبت به ویجی از شیرینی کمتری برخوردار می‌باشد.
 • طعم دهنده و اسانس: مایعات ویپ از طعم دهنده‌های مختلفی ساخته می‌شوند که هر کدام طعم و عطر خاصی به آن می‌دهند. جویس‌های ویپ از نظر طعم و مزه به دسته‌های تنباکویی، میوه‌ای و دسری قابل تقسیم هستند.
 • نیکوتین: نیکوتین یک ماده شیمیایی اعتیادآور است که از برگ گیاه تنباکو استخراج می‌شود. بسیاری از جویس‌ها حاوی نیکوتین هستند. با این حال جویس معمولی بدون نیکوتین نیز در بازار موجود است که افراد میتوانند برای جلوگیری از وابستگی و اعتیاد به نیکوتین از آن استفاده نمایند.

ویجی (VG) چیست؟

VG مخفف Vegetable Glycerin است و یکی از مواد تشکیل دهنده جویس ویپ می‌باشد. در واقع ویجی و پیجی از اصلی‌ترین مواد در مایع ویپ هستند و به صورت ترکیبی در جویس‌های معمولی و سالت نیکوتین مورد استفاده قرار می‌گیرند. Vegetable Glycerin یا گلیسیرین گیاهی، یک ماده شیمیایی طبیعی است و از سبزیجات و گیاهان گرفته می‌شود. برای همین مصرف این ماده تاثیر بدی بر روی بدن ندارد. VG از طعم شیرینی برخوردار است و از آن در تولید برخی از مواد غذایی همچون کیک و شکلات استفاده می‌شود. همچنین این ماده در برخی از مواد بهداشتی و حتی دارویی یافت می‌شود.

VG نسبت به پیجی یا پروپیلن گلیکول، چسبندگی بیشتری دارد و قوام آن نیز بیشتر است. از طرفی از آنجایی که ویجی کمی شیرین است، بر روی طعم مایع ویپ تاثیر بسیار نامحسوسی می‌گذارد.

مهمترین تفاوت‌های VG و PG

 

مهمترین تفاوت‌های VG و PG

 1. VG بیشتر به خاطر قوام بالا، سبب ایجاد بخارهای غلیظ‌تر و بیشتر می‌شود. برای همین مایعات ویپ با ویجی بالاتر مناسب افرادی هستند که به تولید بخارهای بزرگ و متراکم علاقه دارند.
 2. PG بالا همچون سیگار و توتون سبب ضربات زیاد به گلوی ویپر می‌شود. برای همین مایعات ویپ با درصد پیجی بالا بیشتر مورد پسند افرادی هستند که قبلا سیگاری بوده‌اند.
 3. ویجی به دلیل طعم شیرینی که دارد، بر روی طعم مایع ویپ کمی اثر می‌گذارد. البته این تغییر طعم بسیار نامحسوس است و در بسیاری از حالات ویپر متوجه تغییر طعم نمی‌شود.
 4. برخی افراد نسبت به ماده PG حساسیت و آلرژی خاصی دارند. این دسته از افراد بهتر است به سراغ مایعاتی بروند که از میزان پیجی کمتر و ویجی بیشتر برخوردار است.

نسبت PG/VG در مایع ویپ به چه معناست؟

اگر به اطلاعات درج شده بر روی شیشه مایع ویپ دقت کنید، میزان ویجی و پیجی را به صورت درصدی و یا به صورت نسبت مشاهده می‌کنید. نسبت‌های متفاوت PG و VG میتواند سبب تغییراتی در میزان ضربه به گلو، قدرت طعم‌دهی و میزان تولید بخار شود. از معمولترین ترکیبات این دو ماده هم میتوان به PG/VG 30/70 و PG/VG 50/50 اشاره کرد.

 • مایع ویپ با PG بیشتر: ضربه به گلو قوی، طعم‌دهی قوی، تولید بخار و دود ضعیف.
 • مایع ویپ با ویجی و پیجی برابر (PG/VG 50/50): ضربه به گلو متوسط، طعم‌دهی متوسط، تولید بخار و دود متوسط.
 • مایع ویپ با VG بالاتر: ضربه به گلو ضعیف، طعم‌دهی متوسط، تولید بخار و دود بالا.

بهترین نسبت PG/VG برای کیت یا مخزن ویپ

بهترین نسبت PG/VG برای کیت یا مخزن ویپ

مایعات ویپ با درصد ویجی بالاتر، برای کیت‌های MTL توصیه نمی‌شوند. چرا که VG از ویسکوزیته (چسبندگی) بالاتری نسبت به PG برخوردار است و میتواند سبب سوختن سریع کویل و طعم‌دهی بسیار بد شود. از طرفی مایعات ویپ با PG بالا نیز برای کیت‌های ساب اهم یا DTL توصیه نمی‌شوند. چرا که مایعات غلیظ‌تر میتوانند سبب انسداد و آسیب به کویل شوند و طعم سوزش را در گلوی ویپر ایجاد نمایند.

نسبت PG/VG 50/50 یک نسبت متعادل است که میتواند در اکثر کیت‌ها و مخازن مورد استفاده قرار بگیرد. با این حال اگر نیاز به طعم‌دهی بیشتر یا تولید بخار و دود بالاتر داشته باشید، باید به نسبت ویجی و پیجی در مایع ویپ توجه کنید و مناسبترین آن را برای خود در نظر بگیرید.

معرفی چند مایع ویپ محبوب با ویجی بالا در سال 2023

زمانی که صحبت از خرید جویس با ویجی بالا می‌شود، میتوان طیف وسیعی از طعم و مزه‌های مختلف را انتخاب کرد. در واقع افرادی که قصد دارند مایع ویپ با درصد VG بالا را خریداری کنند، میتوانند از میان صدها طعم و مزه موجود، طعم دلخواه خود را خریداری نمایند. در اینجا به معرفی چند مایع ویپ مطرح با درصد VG بالا در سال 2023 می‌پردازیم.

1. جویس BLVK Lychee Menthol

جویس BLVK Lychee Menthol از انواع جویس‌های میوه‌ای و یخی از برند محبوب بی ال وی کی است. BLVK یکی از کمپانی‌های آمریکایی است که در زمینه تولید جویس و سالت نیکوتین فعالیت دارد. جویس Lychee Menthol بی ال وی کی، از ترکیب طعم میوه خاص لیچی به همراه یخ ساخته شده است و طعم بسیار خاص و خوبی دارد. زمانی که با این جویس به ویپینگ پرداخته می‌شود، طعم میوه استوایی لیچی در کنار خنکی تکه‌های یخ به خوبی در دهان احساس می‌شود. در حال حاضر این جویس در حجم 60 میلی لیتر در فروشگاه ویپ تهران موجود است. نسبت ویجی به پیجی در این جویس هم برابر با 70 به 30 است.

2. جویس Doozy Blue Razz Berry

یکی از پرفروشترین مایعات ویپ با ویجی بالا، جویسBlue Razz Berry است. این مایع ویپ از طعم بلوبری و تمشک‌ ساخته شده است و طعم بسیار دلچسب و دلنشینی دارد. زمانی که با این جویس به ویپینگ پرداخته می‌شود، نت‌های شیرین و تندی از میوه‌های بلوبری و تمشک رسیده به خوبی در دهان احساس می‌شود. این مایع ویپ از ترکیب 70 درصد ویجی و 30 درصد پیجی ساخته شده است و برای استفاده در کیت یا مخازن ساب اهم مناسب می‌باشد. با این مایع ویپ میتوانید ویپینگ با ابرهای بزرگ را بدون کاهش طعم تجربه نمایید.

3. جویس BAZOOKA GRAPE ICE

جویس BAZOOKA GRAPE ICE توسط برند آمریکایی بازوکا ارائه شده است. این جویس از انواع جویس‌های میوه‌ای بازوکا است که در ترکیب با یخ به یک جویس یخی محبوب تبدیل شده است. جویس BAZOOKA GRAPE ICE از طعم میوه انگور به همراه یخ ساخته شده است و برای طرفداران میوه انگور گزینه بسیار خوبی می‌باشد. این جویس نیز همچون جویس‌های اشاره شده حاوی 70 درصد ویجی و 30 درصد پیجی است.

4. جویس Dinner Lady Lemon Tart

 

جویس Dinner Lady Lemon Tart

 

دینر لیدی یک برند انگلیسی است که در زمینه تولید انواع مایع ویپ، بسیار موفق عمل کرده است. از انواع جویس‌های خوش طعم و عطر این برند میتوان به جویس Dinner Lady Lemon Tart اشاره کرد. این جویس حاوی طعم کیک لیمویی به همراه خامه است و عطر خوش لیمو به خوبی در آن مشخص است. زمانی که با جویس Dinner Lady Lemon Tart به ویپینگ پرداخته می‌شود، طعم خامه و لیمو به خوبی در دهان احساس می‌شود. این جویس نیز از ترکیب 70 درصد ماده ویجی و 30 درصد ماده پیجی ساخته شده است.

5. جویس DINNER LADY MANGO ICED TEA

از دیگر جویس‌های خاص دینرلیدی با نسبت ویجی به پیجی 70 به 30، میتوان به جویس DINNER LADY MANGO ICED TEA اشاره کرد. این جویس از ترکیب طعم میوه خوشمزه انبه با چای سرد ساخته شده است و یک ترکیب بسیار جدید و خاص به حساب می‌آید. وجود چای سرد در کنار طعم میوه انبه باعث شده تا این جویس طعم شیرین و خنکی داشته باشد. پس اگر تمایل دارید در ویپینگ خود تنوع ایجاد کنید و یک ترکیب خاص را امتحان نمایید، جویس DINNER LADY MANGO ICED TEA را در نظر داشته باشید.

خرید انواع جویس با ویجی بالا از فروشگاه ویپ تهران

در صورتی که قصد دارید ویپینگ با طعم‌دهی خوب و حجم بخار بالا را امتحان کنید، میتوانید برای خرید انواع جویس با درصد ویجی بالا از فروشگاه ویپ تهران اقدام نمایید. در این فروشگاه انواع جویس از برندهای مطرح جهان موجود است و همگی به صورت اصل و اورجینال به فروش می‌رسند.

جمع بندی

جویس‌های حاوی ویجی بالا، برای کیت ساب اهم یا دستگاه‌های DTL (Direct To Lung) مناسب هستند و طعم‌دهی خوب و بخاردهی بالایی را برای ویپرها فراهم می‌نمایند. در صورتی که شما هم تمایل به ویپینگ با این مشخصه‌ها را دارید، میتوانید برای خرید مایع ویپ با VG بالا از فروشگاه ویپ تهران اقدام نمایید.

مقالات دیگر

دیدگاه و امتیاز خود را نسبت به این مقاله با ما به اشتراک بگذارید...

0 0 امتیازها
امتیاز
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
جستوجو محصولات...
Generic filters
فیلتر براساسنمایانی محصول
exclude-from-catalog
exclude-from-search
featured
rated-1
rated-2
rated-3
rated-4
rated-5
فروشگاه
0 مقایسه
0 موارد محصول
حساب کاربری من