چنانچه در زمان پرداخت سفارش درون درگاه بانکی به مشکل برخوردید لطفا باپشتیبانی فروشگاه تماس حاصل فرمایید. (۰۹۱۰۹۸۰۳۹۶۸)

چنانچه در زمان پرداخت سفارش درون درگاه بانکی به مشکل برخوردید لطفا باپشتیبانی فروشگاه تماس حاصل فرمایید. (۰۹۱۰۹۸۰۳۹۶۸)

جستوجو محصولات...
Generic filters
فیلتر براساسنمایانی محصول
exclude-from-catalog
exclude-from-search
featured
rated-1
rated-2
rated-3
rated-4
rated-5
جستوجو محصولات...
Generic filters
فیلتر براساسنمایانی محصول
exclude-from-catalog
exclude-from-search
featured
rated-1
rated-2
rated-3
rated-4
rated-5

نحوه ایجاد دود غلیظ با ویپ یا ویپینگ SUB OHM

sample74
نحوه ایجاد دود غلیظ با ویپ یا ویپینگ SUB OHM
شهریور 1, 1402

بسیاری از ویپرها به ایجاد دود غلیظ در زمان ویپینگ علاقه دارند و دوست دارند ابرهای غلیظ زیادی از دستگاه خود خارج کنند. این افراد برای رسیدن به دودهای غلیظ، باید به سراغ دستگاه‌های ساب اهم با کویل‌های مقاومت پایین بروند تا بتوانند به دودهای غلیظ برسند. در این مطلب قصد داریم در رابطه با این موضوع صحبت کنیم و به روش ایجاد دودهای غلیظ با ویپ یا همان ویپینگ SUB OHM اشاره داشته باشیم.

 ویپینگ ساب اهم چیست؟

ویپینگ ساب اهم SUB OHM، از انواع روش‌های ویپینگ است که سبب ایجاد دود یا بخارهای غلیظی می‌شود. این روش از ویپینگ با دستگاه‌های ساب اهم امکانپذیر است که این دستگاه‌ها دارای کویل‌ با مقاومت پایین می‌باشند. از طرفی این ویپ‌ها جریان هوای کافی برای ورود مستقیم به ریه‌ را فراهم می‌نمایند.

پس دستگاه‌های ساب اهم از نوع مستقیم به ریه هستند که از حداقل توان 40 وات برخوردار می‌باشند. همچنین حداکثر توان در آنها می‌تواند تا مقدار 200 وات هم برسد. دستگاه‌های SUB OHM در طی زمان از فناوری‌های قدرتمند و مختلفی بهره‌مند شده‌اند. برای همین امروزه شاهد دستگاه‌های مختلفی در این زمینه هستیم که ویپرها می‌توانند از هر یک از آنها به این منظور استفاده نمایند. دستگاه‌های ساب اهم معمولا کمی بزرگتر از یک دستگاه استاندارد هستند و از کویل‌های زیر 1.0 اهم پشتیبانی می‌کنند. مقاومت کمتر کویل‌های ساب اهم به این معنی است که برای گرم شدن به انرژی بیشتری نیاز دارند. این کویل‌ها داغ‌تر می‌شوند و می‌توانند مایع ویپ را با سرعت بیشتری به بخار تبدیل کنند. برای همین است که کیت ساب اهم می‌تواند مقدار بیشتری بخار ایجاد کند. لازم به اشاره است که ویپینگ به روش ساب اهم برای افراد سیگاری که به دنبال کاهش یا ترک سیگار هستند، مناسب‌تر است.

دلیل ایجاد دودهای غلیظ یا ویپ یا Cloud chasing

کلود چیسینگ Cloud chasing، به معنای تولید بخار زیاد با دستگاه ویپ است. در واقع افرادی در حال تولید دودها و ابرهای بزرگ با ویپ هستند، در حال انجام Cloud chasing می‌باشند. بیشتر افراد هم این کار را به عنوان سرگرمی یا نمایش انجام می‌دهند. این افراد برای اینکه به شیوه امن و موثری کلود چیسینگ را انجام دهند، باید هم از تجربه کافی برخوردار باشند و هم یک ویپ ساب اهم با کویل مناسب در اختیار داشته باشند. البته در حال حاضر با وجود دستگاه‌های قوی و کمی تمرین میتوان در این زمینه به خوبی ظاهر شده و دودهای زیادی را با دستگاه ایجاد کرد.

ویپینگ SUB OHM چه مزایایی دارد؟

 

ویپینگ SUB OHM چه مزایایی دارد؟

 

اگر برایتان سوال است که چرا برخی افراد به ویپینگ ساب اهم علاقه دارند، باید اشاره کنیم که اغلب افراد از این روش به خاطر ایجاد دودهای غلیظ استفاده می‌کنند. با این حال این روش مزایای دیگری هم دارد که عبارتند از:

 • طعم و عطردهی زیاد: در این روش کویل دستگاه با سرعت و قدرت بیشتری جویس را مورد استفاده قرار می‌دهد. برای همین این موضوع بر روی طعم و عطردهی زیاد آن تاثیر می‌گذارد.
 • جریان هوای بیشتر: ویپینگ به روش SUB OHM، حجم بیشتری از هوا را منتقل می‌کند که این موضوع برای بسیاری از افراد لذتبخش است.
 • تولید دود و ابرهای غلیظ: همانطور که اشاره کردیم بسیاری از ویپرها به ایجاد دودهای غلیظ علاقه زیادی دارند و به عنوان سرگرمی از آن استفاده می‌کنند. حتی بسیاری از ویپرها در این زمینه با هم به رقابت می‌پردازند. با یک دستگاه ویپ قدرتمند میتوان به ایجاد دودهای غلیظ پرداخته و زیبایی بصری زیادی ایجاد کرد.

مایع ویپ مناسب برای کیت ساب اهم

برای ویپینگ sub ohm توجه به دو نکته مهم است که یکی از آنها نسبت VG/PG و دیگری قدرت یا غلظت نیکوتین است. اغلب افراد مایع ویپ با ویجی 70 درصد یا بالاتر را برای ویپینگ ساب اهم پیشنهاد می‌کنند. چرا که این مایعات غلیظ‌، دود بیشتری را می‌توانند تولید کنند. مایعات ویپ با PG بیشتر، غلظت کمتری دارند و در زمان استفاده از دستگاه‌های ساب اهم می‌توانند سبب پرتاب آب دهان و وارد شدن ضربات شدیدتر به گلو شوند. از سوی دیگر غلظت نیکوتین هم مهم است و باید مورد توجه قرار بگیرد. نیکوتین مایع ویپ باید در حد کمی باشد تا سبب ایجاد ضربه به گلو نشود. برای مثال مایع ویپ با نیکوتین 3 میلی‌گرم یا حداکثر 6 میلی‌گرم برای این کار مناسب است.

بهترین دستگاه‌ها برای Cloud chasing

 

بهترین دستگاه‌ها برای Cloud chasing

 

اولین گامی که برای شروع ویپینگ به روش ساب اهم یا Cloud chasing باید انجام دهید، خرید یک دستگاه مناسب است. در ابتدا هم بهتر است به سراغ خرید یک کیت با کویل‌های 1.0 اهم بروید که از توان حداقل 30 وات برخوردار است. اگر هم دستگاه پیشرفته‌تری نیاز دارید، ویپ‌های وات بالا باکس ماد box mod با اتومایزر قابل تعویض بهترین نوع هستند. همچنین مخازن قابل تعویضی هم وجود دارد که برای ویپینگ ساب اهم طراحی شده‌اند و می‌توانند به این منظور مورد استفاده قرار بگیرند. در تعداد زیادی از مخازن ساب اهم مدرن، از کویل مش‌های چندگانه استفاده شده است که این کویل‌ها امکان استفاده از وات‌های بالا جهت ایجاد بخارهای غلیظ را فراهم می‌کنند.

 • ویپ قلمی ساب اهم: ویپ‌های قلمی ساب اهم از ویپ‌های معمول بزرگتر هستند و توان خروجی بالاتری هم دارند. این ویپ‌ها اغلب شامل تنها یک دکمه و یک خروجی تنظیم وات هستند. برای همین با این دستگاه‌ها میتوان ویپینگ را با کلیک بر روی دکمه شروع کرده و نگرانی از بابت انتخاب وات صحیح نداشت. این دستگاه‌ها جزو دستگاه‌های مقرون به صرفه در این زمینه به حساب می‌آیند.
 • کیت‌های باکس ماد Sub Ohm: این دستگاه نسبت به پادها بزرگتر هستند. با این حال عمر باتری آنها بیشتر و توان خروجی آنها بسیار بالاتر است و همین موضوع آنها را به گزینه مناسبی برای ویپینگ ساب اهم تبدیل کرده است.
 • کیت‌های Sub Ohm Pod: اغلب این کیت‌ها از توان خروجی بالا برخوردار هستند و استفاده از آنها بسیار ساده است.

حالات خروجی مختلف در ویپ ساب اهم

با انتخاب حالات خروجی در ویپ‌ها میتوان سبب ایجاد تغییراتی همچون تغییر در میزان قدرت ویپ شد. حالات خروجی دستگاه بسیار مهم هستند و می‌توانند عاملی برای انتخاب و خرید دستگاه ویپ باشند. با این حالات میتوان دستگاه را سفارشی کرده و آن را متناسب با نیاز خود تنظیم کرد. در این رابطه هم میتوان به چند مورد زیر اشاره کرد:

 • حالت Variable Wattage: حالت وات متغیر، از رایج‌ترین و معمول‌ترین حالات خروجی است که در بسیاری از ویپ‌ها یافت می‌شود. با این مود می‌توانید توان دستگاه را متناسب با کویل در نظر بگیرید. همچنین می‌توانید وات‌های مختلفی را امتحان کنید و تولید بخار در حجم‌های متفاوت را تست نمایید.
 • حالت Temperature Control: حالت کنترل دما به کاربر امکان می‌دهد طعم‌دهی متفاوتی را از مایع ویپ مورد نظر خود تجربه نماید. با افزایش یا کاهش دما می‌توانید طعم‌دهی متنوعی را تجربه کنید و در عین حال از سوختن کویل دستگاه جلوگیری نمایید. کویل‌های نیکل، تیتانیوم و فولاد ضد زنگ برای این کار بسیار مناسب هستند.
 • حالت Bypass :Bypass یکی از حالات پیشرفته است که بهتر است توسط افراد مبتدی مورد استفاده قرار نگیرد. زیرا عدم تجربه می‌تواند به کویل دستگاه آسیب وارد کرده و فیتیله آن را بسوزاند. سطح وات در این حالت با مقاومت کویل و میزان شارژ باتری دستگاه تعیین می‌شود.
 • Variable Power Curve: منحنی توان متغیر همچون حالت وات متغیر است. با این تفاوت که به جای انتخاب یک سطح توان می‌توانید حداکثر پنج سطح را انتخاب نمایید.

نحوه ایجاد دودهای بزرگ و غلیظ با ویپ

 

نحوه ایجاد دودهای بزرگ و غلیظ با ویپ

 

 • استفاده از باتری مناسب: برای این کار باید از باتری‌های پرقدرت و با ظرفیت مناسب استفاده کنید تا دستگاه توانایی کامل برای انجام این کار را داشته باشد.
 • استفاده حداکثری از جویس: مخزن دستگاه را تا حد امکان از جویس پر کنید و ترجیحا برای این کار از جویس‌های دارای ویجی بالا استفاده نمایید.
 • جریان هوای کافی: در صورتی که ویپ از قابلیت تنظیم میزان هوای خروجی برخوردار است، آن را در حالت حداکثری قرار دهید.
 • توان دستگاه: از ویپ با توان و وات بالا استفاده کنید. ویپ‌ باید برای این کار از حداقل توان 30 یا 40 وات برخوردار باشد. در صورت امکان هم توان دستگاه را بر روی بیشترین میزان خود قرار دهید.
 • کامگیری سریع و قوی: خروجی ویپ را در حالت حداکثری بگذارید و با سرعت و قدرت زیاد به کامگیری و ویپینگ بپردازید. با این کار علاوه بر ایجاد بخار و دودهای غلیظ می‌توانید به خنک نگه داشتن کویل هم کمک کنید.
 • کویل با مقاومت پایین: کویل دستگاه باید از مقاومت کمتر از 1.0 اهم برخوردار باشد. برای نتیجه‌گیری بهتر می‌توانید به سراغ کویل‌های دارای مقاومت 0.5 اهم بروید.

مزایا و معایب ویپینگ ساب اهم

در پایان باید اشاره کنیم که ویپینگ ساب اهم برای تمام افراد مناسب نیست. این سبک از ویپینگ دارای مزایا و معایبی است که از جمله مزایای آن باید به استفاده از جویس با نیکوتین کمتر و طعم‌دهی بهتر اشاره کرد. همچنین این روش با معایبی چون نیاز به خرید دستگاه با قیمت بالاتر همراه است.

جمع بندی

با ویپینگ به روش ساب اهم می‌توانید دودهای بزرگ و غلیظی ایجاد کنید و طعم‌دهی را زیادی تجربه نمایید. برای این کار باید از دستگاه‌ها و کویل‌های مناسبی استفاده کنید که در متن به آنها اشاره داشتیم. جهت خرید کیت ساب اهم می‌توانید از فروشگاه ویپ تهران اقدام نمایید.

مقالات دیگر

دیدگاه و امتیاز خود را نسبت به این مقاله با ما به اشتراک بگذارید...

2 1 امتیاز
امتیاز
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
جستوجو محصولات...
Generic filters
فیلتر براساسنمایانی محصول
exclude-from-catalog
exclude-from-search
featured
rated-1
rated-2
rated-3
rated-4
rated-5
فروشگاه
0 مقایسه
0 موارد محصول
حساب کاربری من